czwartek, 28 lutego 2013

Cztery pory roku w kilka dni

Obeszłam wczoraj dom i znalazłam przy nim jednocześnie coś jesiennego...
...wiosennego...
... i letniego.
A w niedzielę ma przyszronić drugi raz tej łagodnej zimy. (Zupełnie pozaprogramowo, bo ostatnie przymrozki powinny być w połowie lutego.)

Komu jak komu, ale tej kwitnącej cytrynie na pewno się to nie spodoba...

Wiem, co zrobię! Pogonię przymrozki Kozakiem, bo ma on wprawę w tych sprawach. Jeszcze wczoraj sama słyszałam (gdy bawił się z Siostrą w piratów i coś nie mógł się w pewnym momencie z nią dogadać, bo Koza miała jakieś anse), jak - zaciągnąwszy ją w kierunku pierwszej lepszej domowej roślinki - rzekł groźnym tonem: 
- ... pokazę ci gdzie! To jest pieps. I on lośnie!


I żeby mi to było jasne, brzydka pogodo!

12 komentarzy:

 1. :-) wiesz... co lubię... łap, łap te roślinki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co mogę będę okrywać płachtami, a co się da wciągać do domu. Ale ta cytryna... myślę, że ma przechlapane...

   Usuń
 2. Czy na drugim zdjęciu to jakiś liliowiec? U mnie w ogrodzie tylko wrzośce się biorą do kwitnienia. Sprytnie posadziłam cebulowe tam, gdzie zwalamy cały śnieg, który spada z dachu. Są więc teraz pod 40cm warstwą zbitego śniegu. Mają szansę wychylić się spod niej po jakimś tygodniu słonecznych dni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! Jak najbardziej liliowiec, po ichniemu (tutejszemu) "Day Lily", po łacinie "Hemerocallis lilioasphodelus" i ten konkretny rozkwita na żółto.

   To życzę Wam słonecznych tygodni! (A na co czekasz? Na krokusy? Jakie to kwiatki?)

   Usuń
  2. Krokusy to cebulowe kwiatki. Kwitną nawet pod koniec lutego, a na całego w marcu. Najczęściej żółte, ale też fiolety i biele.

   Usuń
  3. Hahaha... źle się wyraziłam. Oczywiście wiem, co tą krokusy ;-) Zamiast "jakie to kwiatki" powinno być, "czy na jakieś inne kwiatki?"

   Usuń
 3. To na serio kwitnaca cytryna? :o

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na serio. I pachnie tak, że odurza. Idę zaraz ją po raz "enty" powąchać, bo jak napisałam, po niedzieli będzie po kwieciu... Jeszcze pozostał plan B (poza zaklęciami syna). Czyli jakoś to osłonić, ale kiepsko to widzę, bo byłam świadkiem, co ostatnio się zdarzyło znajomej - mimo zarzucania pledów - gdy przymroziło. Nie tylko kwiecie padło, ale całe młodziutkie pędy na gałązkach i trzeba było je obciąć...

   Usuń
 4. ale klimat na zdjeciach fajny :-) , a kozaczka to chyba pozycze - do przeganiania zlej pogody i konstruowania przydatnych przedmiotow!uwielbiam jak dzieci tak wlasnie konstruuja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezmiernie mi miło, że roślinki się podobają. A Kozaczek właśnie woła z tarasu, że sąsiadom "zrobił deszcz". Wlazł im na posesję i spryskiwaczem - drobną mgiełką -"opsikał" wszystko, co się nie rusza i nie dało rady czymchnąć, przy czym - wiadomo - sam się zmoczył elegancko od skarpet (po co komu buty?) po koszulę. Idę go przebrać. Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Kozak genialny - jak zwykle :-)

  Sliczne zdjecia :-) taki niespotykany, u nas, widok o tej porze roku. A to ostatnie przywolalo mi wspomnienia z dziecinstwa i az zapachnialo mi w myslach :p Moj tato chodowal w domu cytryny jak bylam mala :p

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam, że powoli słońce wychodzi w centralnej Europie ;-) I może niedługo wspomnienia z dzieciństwa bujniej zapachną ;-) I zrobi się tak ciepło, że prawie "cytrynowo" ;-)

   Usuń